Tizenkilencedik alkalommal rendezték meg a Klasszikus Erdélyi Magyar Irodalom Kárpát-medencei Prózafelolvasó Versenyt

Kép: teko.hu

Tizenkilencedik alkalommal emlékeztek az Erdélyi Helikon íróira a Klasszikus Erdélyi Magyar Irodalom Kárpát-medencei Prózafelolvasó Verseny résztvevői. A Csipke Hotelben rendezett eseményen dr. Döme Ottó, az Erdélyi Csillagok Irodalmi Egyesület elnöke köszöntötte a megjelenteket, akik között ott voltak a Felvidékről, Kárpátaljáról, Erdélyből és a Délvidékről érkezett versenyzők és felkészítőik is – számolt be az eseményről a teko.hu.

A rendezvényen beszédet mondott Bányai Gábor országgyűlési képviselő, Téglás László, a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium igazgatója és Dr. Molnár Gergely a Nemzetstratégiai Kutatóintézetet osztályvezetője.

A versenyen 40 tanuló vett részt, közülük az általános iskolások Wass Albert, a Mesék könyvéből, a középiskolások pedig Nyirő József, A sibói bölény című művéből olvastak fel részleteket, melyek meghallgatása után a zsűri a következő végeredményt állapította meg.

Általános iskolások korosztálya:

  1. helyezett: Balázs Gábor Rudolf, Szent Anna Katolikus Iskola és Óvoda, Jánoshalma
  2. helyezett: Harnóczi Virág Eszter, Szilády Áron Református Gimnázium, Kiskunhalas
  3. helyezett: Donku Eszter, Péterfalvi Református Líceum, Kárpátalja

A zsűri különdíja: Takács Alina, Bajai III. Béla Gimnázium

Erdélyi Csillagok Irodalmi Egyesület különdíja: Szlatki Áron, Munka Utcai Alapiskola, Komárom

Kiskunhalas Város Különdíja: Szabó Vivien, Szent Gellért Katolikus Iskola és Óvoda, Kiskunmajsa

II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium különdíja: Maczkó Fanni, Eötvös Utcai Iskola, Komárom

Bányai Gábor országgyűlési képviselő különdíja: Kiss Attila Dezső, KRK Központi Általános Iskola, Kiskunhalas

a Kiskunhalasi FIDESZ különdíja: Paál Emese Boglárka, Szent Gellért Katolikus Iskola és Óvoda, Kiskunmajsa

Halasi Csipke Közalapítvány különdíja: György Szabolcs, Elekes Vencel Általános Iskola, Gyergyóújfalu, Erdély

Középiskolások eredményei:

  1. helyezett: Tabajdi Anna, Tomori Pál Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium, Kiskunmajsa
  2. helyezett: Kocsis István, II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium, Kiskunhalas
  3. helyezett: Bukovszky Dorottya, Deáki Alapi Iskola, Felvidék

A zsűri különdíja: Bús Johanna, Szilády Áron, Református Gimnázium, Kiskunhalas

Erdélyi Csillagok Irodalmi Egyesület különdíja: Zsebi Emma, Bajai III. Béla Gimnázium

Kiskunhalas Város Különdíja: Bata Viola, Szilády Áron Református Gimnázium, Kiskunhalas

II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium különdíja: Ladanti Flóra, Péterfalvi Református Líceum, Kárpátalja

Bányai Gábor országgyűlési képviselő különdíja: Czajglik Boglárka, Mariánum Gimnázium, Felvidék

a Kiskunhalasi FIDESZ különdíja: Petelei Ildikó, Tomori Pál Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium, Kiskunmajsa

Halasi Csipke Közalapítvány különdíja: Balázs Nikoletta, Április 7-ei Egészségügyi Iskola, Délvidék

Forrás: teko.hu

Kép: teko.hu
További friss hírek